خواندن 1 دقیقه

سلام خدمت شما عزیزان در قسمت قبلی این مقاله تعدادی از قابلیت های ورژن جدید  photoshop ccرا  که با نام photoshop cc2019  ورژن 20 شناخته میشود برای شما همراهان گرامی شرح دادیم در این قسمت میخواهیم تعداد بیشتری از این قابلیت ها را به شما معرفی کنیم ؛ با ما همراه باشید…

قابلیت های جدید Photoshop cc 2019 (قسمت دوم)

در این ورژن برخلاف نسخه های قبل که شما باید برای دیدن تاثیرات color mode باید روی گزینه مورد نظر کلیک میکردید دیگر نیاز به این کار نیست و میتوانید تغییرات color mode را به صورت لحظه ای و فقط با حرکت موس بر روی گزینه های مختلف تغییرات حاصل را مشاهده کنید .

یکی از قابلیت های جدید که در این ورژن اضافه شده قابلیت mass type نام دارد شما میتوانید با انتخاب ابزار براش و باز کردن پنل کنترلی براش بر روی قسمت تغییر سایز کلیک کرده و عبارت های ساده ریاضی مانند: (100 * 3 یا 20 – 100) را وارد کرده و فتوشاپ به صورت خودکار سایز براش را تعیین میکند . که  البته به نظر من قابلیت چندان کارآمدی نیست 😐.

از قابلیت هایی با کارآمد نه چندان جالب صحبت شد ، حالا یکی از قابلیت های کاربردی جدید هم بهتون معرفی میکنم . یکی از معظلات در نسخه های پیشین ادیت متن های نوشته شده بود که شما بایستی حتما بر روی لایه متن مورد نظر و روی تصویر کوچک Text دابل کلیک میکردید تا میتوانستید متن را ادیت کنید یا حتی وقتی متن را ایجاد میکردید به طور مشخص نمیدانستید که متن ایجاد شده است یا خیر باید حتما چند حرفی تایپ میکردید مشخص می شد . اما با این مشکلات خداحافظی کنید چون شرکت Adobe بسیار به کاربران خود اهمیت میدهد و برای نجات کاربران خود از این گونه عذاب های کوچک راه حل ارائه داده در اینجا شما پس از ایجاد متن یا پراگراف جدید شاهد نوشته های پیش فرض هستید که به شما محل تشکیل متن را نشان میدهد. و با فشردن یک کلید کیبورد متن پیش فرض حذف و حروف نوشته شما جایگزین میشود . از سوی دیگر شما میتوانید فقط با دابل کلیک بر روی متن خود آن را ویرایش کنید. آیا این قابلیت عالی نیست 😊.

حالا یکی دیگر از قابلیت بسیار جالب و دوست داشتنی که بسیار زیاد برای دوستان عزیزی که از فتوشاپ در کار آتلیه استفاده میکنند مفید فایده است.

قابلیت select subject که از تب select آن را انتخاب میکنیم این ابزار به صورت هوشمند سوژه اصلی را تشخیص داده و خودکار سوژه را select میکند و با توجه به هوشمند بودن این ابزار به حدی تمیز و دقیق  این کار را انجام میدهد که شما را متعجب میکند .

و حالا تصویر رو بعد از select خودکار برنامه مشاهده کنید.

برای کسانی که روی اعصاب خود مسلط نیستند و با جابجایی اجزای ورک اسپیس در هنگام کار مشکل دارند و یا نمیخواهند ورک اسپیس آنها ذره ای تغییر کند.

شرکت محترم Adobe قابلیتی به نسخه جدید اضافه کرده که میتوانید با استفاده از آن محیط کار خود را غیر قابل تغییر و جابجایی کنید که با توجه به کاربرد آن اسم این قابلیت Lock Work Space میباشد و شما میتوانید از تب window زیر شاخه work space و درنهایت گزینه Lock Work Space این قابلیت را فعال یا غیر فعال کنید.

قابلیت بعدی که به شما عزیزان معرفی میکنم یکی از بهترین قابلیت های جدید برای دوستانی که نقاشی دیجیتال میکشند میتواند بسیار مفید واقع بشود.

این قابلیت با اسم symmetry تمام طراحی شما را قرینه میکند . یعنی شما با انتخاب ابزار براش و کلیک برروی کلید این قابلیت در قسمت بالای صفحه و انتخاب یکی از حالتهای مختلف، در صفحه طراحی خود میتوانید طرح های قرینه در جهات و شکل های دلخواه را ایجاد کنید .

و آخرین قابلیتی که بنده در اینجا به آن میپردازم ویژگی جدیدی است که به قسمت align اضافه شده است. این قابلیت میتواند فاصله بین موجودیت هایی که ما ایجاد کرده ایم را به صورت یکسان تنظیم نماید.

با تشکر از شما که این مقاله را مطالعه کردید. خواهشا نظرات و پیشنهادات خودتان را برای ما در قسمت نظرات ثبت کنید .