خواندن 1 دقیقه

سلام ما میخواهیم در این مقاله به نقد وبرسی بازی Hitman2 که بار دیگر تجربه ای هیجان انگیز و لذت بخش را به ارمغان اورده است بپردازیم با ما در این مقاله همراه باشید.

طبق برنامه ای که   lo Interactive از روز اول برایHitman2 داشت بیشتر از انکه قسمت جدیدی باشد،می توان گفت حکم فصل دوم را برای بازی سال 2016 را دارد.اگر با این تصور به سراغHitman2  برویم و از نسخه 2016 بازی راضی بوده باشیم این بازی هم لحظات هیجان انگیز و جالبی را در خود برای ما دارد.Hitman2 باز هم محیط هایی با ازادی عمل بسیار زیاد را در اختیار ما قرار داده است.اما داستان بازی بسیار جداب تر و بهتر از چیزی که انتطار می رفته شده است؛ داستان بازی هنوز هم حول قرارداد هایی است که داینا با افراد مختلف امضا می کند و مامور 47 هم مجری بی نقص هر کدام از انها است، اما این بار قضیه کمی از دست کمپانیICA در بازی خارج می شود و تمرکز داستان بیشتر رویprovidence و شخصیت Shadow client تغییر جهت پیدا میکند.

با توجه به اینکه داستان بازی نسبت به نسخه قبلی پیشرفت قابل لمسی داشته است اما سازندگان گیم پلی بازی وعده هایی داده بودند و الان زمان ان رسیده است که ببینیم این وعده ها تا چه حد عملی شده اند و اگرانتظارات خود رابا وعده های سازندگان تطبیق بدهیم بهتر است بدا نیم که بعضی از انها  به ان صورت  در بازی پیاده سازی نشده است، در عوض بعضی از انها بد جوری شما را به خود جلب می کند. ساختار کلی بازی دقیقا شببح نسخه قبلی است اما با این حال تعییراتی در گیم پلی به وجود امده است که تجربه خاص و متفاوتی را در مرحله های مختلف برای شما ایجاد میکند که شما از انها لذت می برید در Hitman 2 تعداد راه و روش‌هایی که برای از بین بردن دشمنان وجود دارد واقعا افزایش یافته است و سازندگان چیز های زیادی در دنیای بازی قرار داده اند که مامور 47 می تواند از انها به عنوان سلاح های قدرتمندی برای ازبین بردن دشمنان و هدف های خود استفاده کند،علاوه بر این سازندگان جذاب ترین روش های هر مرحله را در قالب قسمتی به نامMission Stories جمع کرده اند که جذاب ترین و هیجان انگیز ترین تجربه از مرا حل را در اختیار شما قرار میدهد. البته که شما خودتان به هر  شیوه ای که دلتان بخواهد می‌توانید اهداف مشخص شده را از سر راه بردارید اما استفاده ازMission Stories حس و حال فوق العاده ای به شما می دهد.

Mission stories

در واقع mission story یکی از ویژگی های بازی است که شما می توانید در ان مسیر حرکت و اهداف پیش فرض خود را تغییر دهید و ان ها را به هر سمتی بکشانید  اهداف خود را به هر نحو جالبی که دوست دارید از پا در بیاورید.اما با این حال شما باید هر مرحله را بار اول با فکر وتدبیر خودتان با موفقیت طی کنید و پشت سی بگزارید مگر نه خبری ازmission stories نخواهد بود،اما از بار دوم شما می توانید از  mission story های جذاب و هیجان انگیزان مرحله را بگذرانید اما قاعدتا این پایان  این کار نیست و شما می توانید هر چند بار که بخواهید با ایتم های مختلف ان مرحله را رد کنید.هر بار که شما یک مرحله را به پایان برسانید باتوجه به عملکرد شما و کار هایی که با موفقیت انجام داداه اید امتیاز خواهید گرفت که این امتیاز ها باعث بالا رفتن سطح شما می شود و اگر سطح شما بالا برود بازی سلاح ها جدید مانند اسنایپر و مکان ها جدید برای شروع کردن بازی در اختیار شما می گذارد.

در واقع گروه IO Interactive جوری مراحل را برنامه ریزی کرده که هر بار شما یک مرحله را دوباره بازی کنید اولا بتوانید به روش جدیدی بازی را پیش بگیرید، دوما هم سریع تر و حرفه ای تر از دفعه قبل هدف های خود را نابود کنید؛این طراحی بی نظیر بازی در روند بازی باعث شده است که به هیچ وجه خسته کننده به نظر نرسد، مراحل بازی ارزش بالایی پیدا کند وحس پیشرفت در بازی را برای بازی کنان به ار مغان بیاورد.

هوش مصنوعی بازی و gun play

سازندگان بازی قول داده بودند که هوش مصنوعی درHitman2 بهتر وباهوش تر از نسخه ی 2016 است اما در موقع بازی هیچ تفاوتی احساس نمی شود وهیچ تفاوتی با نسخه ی قبل ندارد. برای مثال گاهی اوقات دشمنان وقتی که شما را شناسایی میکنند اصلا واکنش به موقعه ای ندا رند وشما به راحتی می توانید از شر انها خلاص شوید البته این تنها مشکل هوش مصنوعی بازی نیست،وقتی شما در موقعیتی با شلیک کردن به سر یک محافظ یا سرباز اورا میکشید و در جایی او را قایم می کنید خونی که از او جاری شده و به جای مانده است توجه هیچ کس جز شما را جلب نمی کند،این مسئله وقتی تضاد بیشتری در بازی ایجاد می کند کهNPC ها نسبت به اسلحه یا کارتی که از نگهبان به جای مانده است واکنش نشان می دهند اما هیچ توجه ای به خون جاری شده یا دیوار و پنجره ها ندارندبا اینکه عملکرد هوش مصنوعی ارتباط مستقیمی با درجه سختی بازی دارد، اما این موارد همگی در بالاترین درجه سختی هم دیده می‌شوند. اما باز می توان گفت gun play بازی هم تغییری نسبت به گذشته نداشته است و همان تجربه ای را اراعه میکند که در نسخه ی قبل شاهد ان بودیم؛ اما با این حالزیاد ایراد و اشکال هم ندارد و به لطف Aim Assist و سیستم کاور گیری شلیک دقیق به دشمنان انقدر هم سخت نیست. اما مبارزه رو به رو ومسلحانه با دشمنان بدون کاور گیری سخت است و به راحتی نمی توان از این  درگیری ها جان سالم به در برد.

Ghost mode

اگر به حالت های جدید بازی نگاهی بیندازیم،که چشم گیر هستند و خوب از اب در امده اند اول از همه حالت اسنایپر اساسین که از زمان معرفی بازی برای افرادی که Hitman2 را پیش‌خرید کرده بودند، در دسترس قرار گرفت و در ان باید سه شخصیت مهم را با محافظانشان از سر راه بردارید ، این کار را باید جوری انجام دهید که کسی از این کار باخبر نشود اگر این اتفاق بیفتد ماموریت شما شکست می خورد و اهداف دیگر هم فرار می کنند. در واقع این بخش از بازی از این حیث جالب و حذاب است که بدون اینکه در صحنه حضور داشته باشید با استفاده از  یک تفنگ اسنایپر باید همه چیز را کنترل کنید. با این حال مهم ترین بخش بازی حالتGhost mode است که شما را عاشق خودش می کند؛ در میان تمام مدهای آنلاین تکراری و مشابهی که این روزها برای بازی‌های بزرگ عرضه می‌شود، Ghost Mode یک خلاقیت لذت‌بخش است که به خوبی دو حالت PvE و PvP را با هم ترکیب می‌کند و تجربه ای جذاب و فوق اولاده ای برای شما رقم می زند شما در عین حال که برای از بین بردن دشمنان در محیط بازی تلاش میکنید به شکل غیر مستقیم با حریف اصلی خود در رقابت هستید.در کنار این ها بخش Contract creator نیز همانند سابق به شما اجازه می دهد که مراحل دلخواهتان را بسازید و بازی کنان دیکر را به چالش بکشید.

در نهایت میتوان Hitman2 بهتر از دفعه قبل ظاهر شده.بازی هر مرحله اش را بار هادون اینکه محتوای تکرای و آزرده‌کننده‌ای داشته باشد، با تجربه‌ای جدید برای بازیکنان ارائه می‌دهد. Hitman2 بازی بدون ایرادی نیست و هنوز روی پایه های نسخه قبلی خود استوار مانده است. اما با این حال بازی گیم پلی جذاب و سر گرم کننده اش را به همراه دارد.

از شما برای خواندن این مقاله ممنونم امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.